Jdi na obsah Jdi na menu
 


                                    AMY ČERNÁ LUNA alias ŠAGÍ

ObrazekObrazek

 

Narozena: 27.2.2006

DKK: 0/0

Zkoušky: ZZO, ZOP, BH, ZPU-1, FPr1

Výstavy:

28.7.2007 klubová výstava Železnice V1-CAJC posuzoval p. Josef Němec - tř. mladých (8 fen)

14.6.2008 Podbrdská krajská Rokycany - V1- VT posuzoval p. Vondrouš - tř.otevřená (2feny)

11.10.2008 klubová výstava Kolín- Memoriál ingJ.Findejse V1-CAC posuzoval p.Karel Hořák - tř.otevřená (6 fen)

10.10.2009 klubová výstava Kolín- Memoriál ingJ.Findejse V3, posuzovala p.Zdena Holmerová - tř.otevřená (7 fen)

31.7.2010 - klubová výstava Soběšín -  V2, res. CAC, posuzoval M.Václavík, tř. otevřená (20 fen)

 

Matka: Annie Dar minulosti, DKK 0/0                           Otec: Bad Stamo-Bud, DKK 1/0

ObrazekObrazek

Sourozenci: Angie ), Arnie, Artie, Argo

 

Šagí je veselá, učenlivá, milující svou rodinu a děti . Krom toho má ráda míček, pro který by se přetrhla a to doslova, bohužel proto na něj klasický výcvik cvičit nemůžeme - dělá za něj vše strašně horlivě a nepřesně, jak je natěšená míček dostat, takže cvičíme za pochvalu  a za pamlsky a to jakékoliv. Míček jako odměnu používám jen  za stopu a doufám, že po štěňatech na něj budeme cvičit i agility. Ráda aportuje, takže jako zpestření používáme  i disky na frisbee, škoda, že je panička nemehlo a tomuto sportu se nemůže věnovat více. Co neděláme je obrana, i přesto, že ji přetahování baví,  a to z důvodu  špatného kořistnického pudu - někde musela nastat chyba???. Podle figurantů se to dá přeučit, ale chce to hodně hodně času a dobrého figuranta, a to nemáme, hlavně ten čas, takže jsme obrany vzdaly (tohle vše jste si již mohli přečíst na jejích stránkách). Je to však holka citlivá, na kterou se nesmí moc zprudka (stačí zvýšit hlas), ale rychle chápe.  Je to hrozná závislačka, a to i na dětech, potřebuje mít všechny kolem sebe. Co bych ji mohla vytknout: snad jen to, že honí kočky, ale to je chyba v paničce, která jí jako štěněti nevysvětlila, že se to nesmí a nechala ji honit našeho kocoura, se kterým si chtěla hrát, bohužel kocour byl jiného názoru, dá se však od koček odvolat. Další věc je hlasité štěkání, když se něco děje, když se na něco těší, když štěká Bessy nebo když nechce někde zůstat sama nebo , když si chce hrát se jinými psy  .

Ještě bych chtěla něco říci k výstavám  - výstavy mě neoslovily, hlavně to dlouhé čekání, které Šagí fakt nemusí, má raději, když  se kolem něco děje a ona se může přidat. Takže jsem se rozhodla, že každý rok si zkusíme jednu výstavu,  a to tu, která je pořádaná klubem a venku, kde se sejde daleko více choďáku,  psiska se vyblbnou a panička pokecá. To dlouhé čekání je pro nás otrava, a to i na závodech na které občas zavítáme, to vždy přijedeme domů tak unavené jako kdybychom ušly nejmíň 50 km.

A abyste si nemysleli, že tady pěju jen chválu, tak si zde můžete přečíst anketu 1 a 2 ze zpravodaje č.2/08 (pro zvětšení písma - na fotku klikněte 2x).

 

Další fota Šagí:

ObrazekObrazekObrazek